Newsy

Czarodzieje
Czarodzieje
Ogłoszenia, sesje i eventy - Page 21
01-12-2021 22:35

garść ogłoszeń i nabór na Mistrza Gry


• Ruszył kolejny fabularny event! Szczegóły znajdziecie w tym temacie.

• Pojawiły się nowe kółka pozalekcyjne, w tym miesiącu przyjmują formę małych zimowych igrzysk! Nie musicie należeć do koła, by wziąć udział, czekają na Was różne zadania, w różnych lokacjach. Nagrodą będą punkty dla domu, zimowy upominek oraz odznaka, która będzie widoczna w profilu, w zakładce "awards". Pojawiły się także grudniowe zadania w ścieżkach kariery dla dorosłych. Zachęcamy wszystkich do brania udziału!

• Pojawiło się małe doprecyzowanie informacji odnośnie wizbookowego wyzwania. Aby znaleźć się gronie nagrodzonych, trzeba wstawiać posty na wizbooka przez 24 dni, a każde zdjęcie opatrzyć tagiem #wizzmas.

• Z przykrością żegnamy @Jenna Hastings z Mistrza Gry, dziękujemy za wkład i poświęcony czas! Jednocześnie otwieramy nabór na Mistrza Gry, by się zgłosić należy wysłać wiadomość prywatną do @Ruby Maguire do 17.12.21, jeśli chcecie aktywnie tworzyć eventy i spełnić się jako urywacz kończyn, nie czekajcie!

Przeczytaj całość

Czarodzieje
Czarodzieje
Ogłoszenia, sesje i eventy - Page 21
30-11-2021 22:35

Czarogwiazdka


Grudzień na Czaro to magiczny czas, więc nie może obyć się bez magicznych atrakcji. Wraz z początkiem grudnia startuje #wizzmas, poczta świąteczna oraz klimatyczne zadania kółek i ścieżki kariery. O wszystkim możecie przeczytać w tym temacie.
Wyglądajcie nowych atrakcji i dajcie się ponieść klimatowi świąt!Przeczytaj całość

Demigods
Demigods
Ogłoszenia
29-11-2021 00:22

- 10 -


Żyjemy!

Na wstępie chcieliśmy was bardzo przeprosić, za takie "porzucenie" forum. Niestety dopadły nas ciężkie sprawy rodzinne, na których musieliśmy się skupić w 200% zapominając o całej reszcie świata. Powoli wychodzimy z tego kryzysu, ale jeszcze wiele przed nami. Nie obiecuje, że nie będzie powtórki z tego, że nie będzie nas jakiś czas. Postaramy się, by do tego nie doszło, by chociaż jedno z nas wchodziło tutaj regularnie albo jeżeli naprawdę będzie źle, będziemy uprzedzać, że niestety nas jakiś czas nie będzie. Z forum jednak nie zamierzamy rezygnować  

W związku z powyższym, póki co nikt nie trafi do nieaktywnych. Każdemu graczowi dajemy szansę do końca roku na powrót bez żadnych konsekwencji. Do tego czasu wasi boscy rodzice oraz wyglądy są bezpieczne - nikt nie może ich przejąć, bo w założeniu nadal jesteście aktywnymi graczami. Rozumiemy, że część z was przestała odpisywać, gdy zobaczyła, że nas wiecznie nie ma. Liczymy na wasz powrót  

Jeżeli chodzi o sam event (jeszcze raz przepraszamy, że przez nas okazał się klapą) zostaje on uznany za zakończony, a na dniach pojawi się tam post podsumowujący całe wydarzenie.

To tyle od nas, liczymy na minimalne zrozumienie i mam nadzieję do ponownego zobaczenia na fabule oraz czacie  

Przeczytaj całość

Magic Lullaby
Magic Lullaby
Ogłoszenia administracji
27-11-2021 21:11

Ogłoszenie 37
Informujemy, że w dniu dzisiejszym do regulaminu forum został dopisany punkt:

Cytat:9. Kartę Postaci należy stworzyć w ciągu 3 tygodni od założenia konta.

Jednocześnie nadmieniamy, że w związku z powyższą zmianą wszystkie Karty Postaci, które obecnie znajdują się w trakcie tworzenia, należy skończyć do 18.12.2021 r.

Pozdrawiamy
Ekipa Magic Lullaby

Przeczytaj całość

Midgard
Midgard
Tablica ogłoszeń
26-11-2021 06:34

Ogłoszenie #14
Drodzy użytkownicy! Najwyższa pora na długo wyczekiwany grudzień. Od tego momentu można rozliczać uzupełnioną kronikę w temacie rozwoju postaci (do 10.12), za którą użytkownikowi przysługuje 20 PD. Gracze z genetykami powinny również pamięć o tym, by zgłosić rozgrywki, gdzie wykorzystują swoje umiejętności wraz z uwzględnieniem odpowiednich fragmentów przy rozliczaniu. Osoby, które tego nie zrobiły w poprzednim miesiącu fabularnym, mają dwa tygodnie na rozpoczęcie rozgrywki. Po tym czasie gracz traci swoją genetykę. Uwaga! Nie dotyczy to nowych użytkowników, lecz zachęcamy do korzystania z umiejętności.  Prosimy także wszystkich o sprawne kończenie listopadowych sesji. Ponadto w kalendarium fabularnym znajdziecie krótkie podsumowanie ostatniego miesiąca, a w magicznych mediach – najnowszy numer Ratatoskra.

Wraz z nadejściem grudniem mamy dla was nowe misje fabularne które możecie znaleźć w tym temacie, a także wydarzenie związane ze świętem Łucji – zachęcamy wszystkich graczy do udziału!

Jak co miesiąc, pojawiły się nowe wyzwania Norn. Nasz świat został wzbogacony o krótkie opisy znanych rodzin i organizacje niezależne w polityce magicznej, zaktualizowano także opis Kruczej Straży, a w mechanice szukania ingrediencji pojawiły się ograniczenia czasowe – od tej pory każdy, kto zdecyduje się na fabularne poszukiwanie składników, ma na uzupełnienie posta tylko 72h.

Do waszej dyspozycji oddajemy dodatkowo ponad czterdzieści nowych lokacji w Midgardzie i okolicach – zachęcamy wszystkich do ich odkrywania! W związku z nimi pojawił się również nowy symbol – przy niektórych tematach znajdziecie (Ś), co oznacza, że dana lokacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku ślepców. Przypominamy jednocześnie, że Przesmyk Lokiego jest szczególnie niebezpiecznym miejscem, gdzie bywają głównie ślepcy i osoby z marginesu społecznego, przez co jest nieodpowiednim miejscem dla członków klanów, jak i dla tych, którzy posiadają wysoką reputację.

Chcielibyśmy także przy okazji przypomnieć, że wszystkie nowe postaci z klanów magicznych powinny odpowiadać konkretnym opisom i proponowanym przez nas zawodom. Każde ewentualne odstępstwa należy uzgodnić wcześniej z administracją. Dodatkowo chcielibyśmy podkreślić, że punkty z magii zakazanej w statystykach, umiejętności specjalne, genetyki czy wiedza o śniących wyższa niż I muszą być obowiązkowo uzasadnione w karcie.

Zmieniły się również zasady aktywacji postaci – aby odzyskać kolor, należy napisać pięć postów. Nie muszą być one w ramach jednej sesji.

Na sam koniec oficjalnie chcielibyśmy także podziękować tym graczom, którzy w ostatnim czasie postanowili dołożyć cegiełkę do wspólnej zabawy na naszym discordzie i ulepszyć go. Mamy nadzieję, że wszyscy nowi użytkownicy odnajdą się w naszej małej społeczności i wszyscy razem będziemy mogli cieszyć się wspólną grą!

Przeczytaj całość

Czarodzieje
Czarodzieje
Ogłoszenia, sesje i eventy - Page 21
18-11-2021 22:22

Zasady udziału w meczach Quidditcha


Drodzy Miotlarze, drogie Miotlary!
Ze względu na jutrzejszy mecz Quidditcha (Gryffindor-Ravenclaw) zapisaliśmy kilka niuansów dotyczących udziału w tym wydarzeniu (i kolejnych również!).
Wszystkie informacje są zapisane w tym poście poradnika lekcyjno-kółkowo-miotlarskiego, w dodanym dziś punkcie „udział w meczach Quidditcha”.

Szybka ściąga:
pojawiła się kolejność zapełniania miejsc w drużynach;
dodaliśmy wyjątek 3 do punktu 4 regulaminu postaci, który dotyczy kont przywracanych specjalnie na mecz. Od teraz będzie się to odbywać na nieco innych zasadach;
uregulowaliśmy kwestię nagrody za udział w meczu z Czarodziejowej Duszy;
uregulowaliśmy kwestię statystyk kuferkowych Czarodziejowej Duszy w czasie meczu;
przypomnieliśmy o konieczności podpisywania się w postach CD (która istnieje zawsze, po prostu na meczach ma dodatkowe znaczenie).


Event Halloweenowy potrwa do końca listopada, możecie wciąż na nim pisać i do niego dołączać!

@Ravenclaw @Gryffindor @Hufflepuff @Slytherin @Dorosły

Przeczytaj całość

Czarodzieje
Czarodzieje
Ogłoszenia, sesje i eventy - Page 21
15-11-2021 21:37

Zdobywanie Orderów


Pojawiła się nowa zakładka w naszych profilach o nazwie awards w tym miejscu. W związku z tym wprowadziliśmy system odznak, które możecie zdobywać. Otrzymujecie je za wygrane konkursy, puchary oraz udział w większych eventach. Możecie już pierwsze z nich zobaczyć u zwycięzców ostatnich konkursów za pojedynek literacki @Oliver F. Fox oraz  jesienno-halloweenowy profil @Percival d'Este.

Dodany również został cel za 2 pkt :
★ –  Zdobądź 10 odznak na jednym profilu.

Przeczytaj całość

Sakura no Hana
Sakura no Hana
Re: Ogłoszenia
14-11-2021 23:36

~Nyanpasu!

Zapraszam na dzisiejsze Newsy!
► Pokaż Spoiler | Sabataya Ichizoku
► Pokaż Spoiler | Ranga C
Tsūjitegan: Kiri Bunshin no Jutsu | Through Eye: Mist Clone Technique通じて眼・霧分身の術
KlasyfikacjaTsūjitegan, Suiton, Transformacja Natury, Technika Klonująca
PieczęciePieczęć Klonowania
KosztStandardowy za 3 klonów
ZasięgDo 20 metrów
WymaganiaZnajomość Gensō-teki Yūrei no Jutsu oraz Oboro Bunshin no Jutsu, Suiton C
Technika opracowana przez Godaime Tsuchikage. Bazuje na tym, na czym klan Sabataya zna się najlepiej: mgle. Stanowią one wariację innej techniki klonującej, Oboro Bunshin no Jutsu, dzieląc z nią pewne cechy wspólne. Pomimo wykorzystania medium, jakim jest woda zawarta powietrzu, nie są w stanie wykonać fizycznej krzywdy. Nie są one nawet w pełni materialne i chociaż są zdolne do rzucania cienia, a trawa gnie się pod ich niewielkim ciężarem, wszelakie ciosy przez nie przechodzą... jak przez mgłę. Klony te nie niszczą się pod wpływem takowego, dalej istniejąc i rozpraszając przeciwników. Posiadają jednak dwie właściwości, jakie odróżniają je od techniki macierzystej. Pierwszą z nich jest imitowanie technik. Są w stanie nie tylko zainicjować sekwencję ataków wręcz - chociaż rzecz jasna nieskuteczną - czy nawet inne jutsu. Techniki te, podobnie jak same klony, nie są w stanie wyrządzić krzywdy i zwyczajnie przejdą przez cel. Kolejna cecha wiąże się z kolei ze zdolnościami samego klanu. Kopie te bowiem posiadają własny układ chakry, przez co na pierwszy rzut oka można je pomylić nawet z techniką podziału cienia. Efekt ten oddziałuje również na oryginał, maskując faktyczne pokłady chakry. Zawsze ukazuje jej równą ilość zarówno u oryginału jak i klonów.

Technika została spisana tuż przed rozpoczęciem Największej Wojny Shinobi i powierzona członkom klanu.

Posiadając rangę C w Tsūjiteganie za standardowy koszt techniki tworzymy 5 klonów.
Posiadając rangę B w Tsūjiteganie za standardowy koszt techniki tworzymy 8 klonów.
Posiadając rangę A w Tsūjiteganie za standardowy koszt techniki tworzymy 10 klonów.
Posiadając rangę S w Tsūjiteganie za standardowy koszt techniki tworzymy 12 klonów.
Posiadając Specjalizację w Tsūjiteganie za standardowy koszt techniki tworzymy 15 klonów.
Posiadając Sennina Tsūjitegana klony posiadają nie tylko własny układ chakry, ale również zdają się emanować energią życiową identyczną, co oryginał, przez co odróżnienie ich jest jeszcze cięższe nawet dla osób z technikami wzrokowymi.
► Pokaż Spoiler | Uchiha Ichizoku
► Pokaż Spoiler | Ranga E
Akai Tenmetsu | Red Flash赤い点滅
KlasyfikacjaSharingan, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
KosztStandardowy
Zasięg---
WymaganiaAktywny Sharingan
Prosta technika, pozwalająca użytkownikom Sharingana sprawić, by podczas korzystania z ich oczu rozbłysły one szkarłatem. Są one wtedy lepiej widoczne, a w ciemności mogą być to nawet dwa jedyne widoczne punkty. Technika czasami wykorzystywana do zagrywek psychologicznych.

Posiadając Specjalizacje w Sharingan można jej użyć już podczas aktywacji Sharingana.
► Pokaż Spoiler | Ninjutsu
► Pokaż Spoiler | Ranga S
Kuchiyose: Edo Tensei | Summoning: Impure World Reincarnation口寄せ・穢土転生
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry, Technika czasoprzestrzenna, Kinjutsu
PieczęciePrzywołanie duszy: Tygrys → Wąż → Pies → Smok → Klaśnięcie
Uwolnienie duszy: Szczur → Wół → Małpa → Tygrys → Smok → Dzik
KosztStandardowy
ZasięgPrzy użytkowniku
WymaganiaSennin Ninjutsu, żywa ludzka ofiara, fragment DNA przywoływanej, zmarłej osoby, dusza zmarłej osoby musi znajdować się w zaświatach
DodatkoweTechnika traktowana jest jako wspomaganie
Technika shinobi przekraczająca granicę życia i śmierci. Za cenę życia ofiary oraz posiadając odpowiednią ilość DNA można wskrzesić osobę do której to DNA należało. Taka osoba jest następnie kontrolowana przez przywoływacza oraz posiada wszystkie swoje atuty, wady, biegłości, atrybuty, dziedziny, techniki oraz maksymalną ilość chakry, jakie posiadał w momencie śmierci. Tak przywołane osoby regenerują swoje obrażenia, a także nie odczuwają zmęczenia związanego z wykorzystaniem chakry. Chakra wydana na przywołanie tej istoty jest odejmowana z maksymalnej ilości chakry użytkownika. Przywołane osoby są w stanie wykonać technikę Kuchiyose no Jutsu, by przywołać trumny z innymi zmarłymi przywołanymi przy pomocy tej techniki płacąc koszt standardowy B.

Posiadając Kuchiyose no Jutsu można przechowywać przywołane osoby w trumnach specjalnym wymiarze i je przywoływać bądź wysłać do tego wymiaru płacąc każdorazowo koszt standardowy B.
Jeśli przywoływana osoba posiada Siłę Woli 9 możliwe jest częściowe stłumienie jej świadomości i postać ta może wyłamywać się z całkowitej kontroli przywoływacza by np. powiedzieć kilka słów bądź wykonać jakąś prostą czynność, jednak zdarza się to bardzo rzadko.
Jeśli przywoływana osoba posiada Siłę Woli 10 niemożliwe jest całkowite stłumienie jej świadomości. Postać ta jest w stanie spokojnie dyskutować, a także sprzeciwiać się przez dłuższy czas rozkazom, jednak płacąc koszt standardowy S można wymusić pełną kontrolę nad tą postacią przez jedną turę.
Kontrola przywołańców
Kontrolować przywołane osoby można na dwa sposoby:
 1. Utrzymana świadomość - zdecydowanie bardziej standardowy sposób kontroli. Przywołane osoby są w stanie spokojnie komunikować się z otoczeniem i wykonują polecenia użytkownika techniki. Mogą jednak podpowiadać swoim przeciwnikom jak ich pokonać a także decydować w jaki sposób wykonają ten rozkaz, np. w sposób mniej optymalny.
 2. Stłumienie świadomości - przywołana postać staje się marionetką, która wykonuje wykonany rozkaz w najprostszy możliwy sposób. Korzystają ze wszystkich swoich umiejętności. Pełną władzę nad postacią sprawuje wówczas użytkownik techniki. By móc stłumić świadomość, użytkownik Edo Tensei musi posiadać Siłę Woli wyższą bądź równą przywoływanej osobie.
Eliminacja przywołańców
Przywołanych osób można się pozbyć na kilka sposobów:
 1. Zapieczętowanie - wykorzystując techniki pieczętujące, można zapieczętować ich ciała i dusze, jednocześnie sprawiając, że stają się bezużyteczne do momentu zerwania pieczęci. Nie można ich wtedy odwołać. Przywołane osoby, niezależnie od metody kontroli, próbują nie dopuścić do ich zapieczętowania. Jeśli jednak zostaną w pełni unieruchomione nie są w stanie nic zrobić (chyba, że posiadają specjalne techniki bądź zdolności kontrujące konkretnie tego typu zdolność bądź daną technikę). W tym przypadku do użytkownika nie wraca chakra wydana na przywołanie tej osoby.
 2. Oczyszczenie - jeżeli przywołana osoba dozna silnego wstrząsu emocjonalnego, który pozwoli mu spokojnie pożegnać się z tym światem technika ta jest odwoływana, a maksymalna ilość chakry użytkownika wzrasta o koszt jej przywołania. Wstrząs emocjonalny musi jednak być dostatecznie mocny, by przywołana osoba nie miała już żadnych zmartwień związanych ze światem żywych. Możliwe do użycia tylko, gdy przywołana postać posiada swoją świadomość i nie jest ona stłumiona.
 3. Uwolnienie duszy - użytkownik Edo Tensei jest w stanie uwolnić dusze osób, płacąc za każdą koszt Standardowy B. Wówczas jego maksymalna ilość chakry jest zwiększana o tyle, ile zajęło przywołanie uwolnionych osób. Podczas uwalniania dusz, jeżeli odwoływana osoba zna technikę Edo Tensei, jest w stanie ją wykorzystać by zostać w tym ciele i korzystać z jej bonusów, nie zostając odwołaną i zyskując pełną kontrolę nad swoim ciałem.
 4. Nadpisanie Edo Tensei - potężne techniki są w stanie nadpisać Edo Tensei, nadając przywołanej osobie nową cechę. Taka technika musi jednak być odpowiednio potężna, a na ogół także dedykowana w tym celu.
► Pokaż Spoiler | Iryō Ninjutsu
► Pokaż Spoiler | Ranga E
Masui no Jutsu | Anesthesia Technique麻酔 の術
KlasyfikacjaIryō Ninjutsu, Kontrola Chakry
PieczęciePieczęć Konfrontacji
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaKontrola Chakry 6, Iryō Ninjutsu C
Technika medyczna, wykorzystywana najczęściej przy aplikacji wenflonów bądź pobieraniu krwi. Po przyłożeniu palców i chwili koncentracji wskazujących do miejsca na ciele, na krótką chwilę obszar przybliżony wielkością do dwóch opuszków palców jest znieczulony i można na spokojnie pobierać krew czy aplikować wenflon, bez potrzeby zadawania bólu danej pacjentowi. Wciąż efekt np. oddania krwi jak osłabnięcie może wystąpić.

Posiadając Kontrolę Chakry 8 i Iryō Ninjutsu na randze B można znieczulić obszar wielkości dłoni, co pozwala na np. wycięcie brodawek czy innych zniekształceń skórnych bez potrzeby aplikacji w tym celu znieczuleń farmaceutycznych.
Saikin no Jutsu | Bacterium Technique細菌の術
KlasyfikacjaIryō Ninjutsu, Kontrola Chakry
PieczęciePtak → Dzik → Wąż
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaBunseki no Jutsu
Prosta technika medyczna, często wykorzystywana przez młodych praktykantów tej sztuki. Po przelaniu chakry do zbiornika z badanym materiałem (na przykład probówki, szalki Petriego) sprawiamy, że nabiera on konkretnej barwy, wskazując na to, jakiego rodzaju bakterie bądź wirusy występują w danym obiekcie. Pomaga ona dobrać długotrwałe leczenie i wspomaga bardziej zaawansowanym medyków, by Ci nie musieli sami przeprowadzać tego typu badań w długim przedziale czasowym.
► Pokaż Spoiler | Taijutsu
Karate Shōtōkan | Empty Hand Hall of Pine-waves空手松涛館
KlasyfikacjaTaijutsu, Styl walki
Wymagania---
Karate Shōtōkan jest jednym ze styli Karate. Jako styl walki nie posiada on przesadnych ograniczeń i w ramach działań posiada on kopnięcia i uderzenia zarówno pięścią jak i otwartą dłonią. Sam ten styl nie ogranicza się też tylko do dłoni i stóp. Techniki mogą być wykonywane także przy pomocy kolan czy łokci. Sam styl w kwestii defensywnej charakteryzuje się raczej stabilnymi pozycjami i krótkimi acz efektywnymi zejściami bez przesadnej akrobatyki oraz blokami. Preferuje on też walkę w tzw. "stójce", z reguły walki w parterze traktując jako proste "dobicie" czy też znokautowanie przeciwnika bez wdawania się w dalsze przepychanie czy siłowanie. Choć w zakresie całości znajdują się takie elementy jak rzuty czy dźwignie, z reguły są one wykorzystywane tylko do kontroli tłumu bądź pojedynczego przeciwnika pod koniec walki, aniżeli jako faktyczny arsenał podczas batalii (w końcu zakładając dźwignię wyłączamy sobie sami jedną bądź więcej kończyn z użytku).

Jednak tym, co można określić cechą wyróżniającą ten styl od innych jest timing. Karate Shōtōkan lśni na tym polu, skupiając się na tym, by użytkownik tego stylu był w stanie uderzyć chwilę przed tym, jak atak do niego dosięgnie bądź wykorzystać uderzenie przeciwnika przeciwko niemu samemu. Często jest to osiągane poprzez trening szybkości, schodzenie z linii uderzenia, połączone ze skróceniem dystansu i uderzeniem czy też precyzyjnym wykonaniem bloku, z którego płynnie można przejść do dźwigni bądź rzutu. Mistrzowie tego stylu są w stanie zniechęcić przeciwnika do walki samymi precyzyjnymi blokami, które spowodują więcej bólu w kończynach atakujących aniżeli u osoby broniącej się.

Posiadając rangę B w Karate Shōtōkan walczący potrafi lepiej wykorzystać swoją gardę, tworząc z niej swoistą tarczę, która w połączeniu z ruchem ciałem zapewnia większe bezpieczeństwo jego korpusowi i głowie.
Posiadając rangę B w Karate Shōtōkan oraz Refleks równy bądź większy od przeciwnika jesteśmy w stanie płynnie przejść z bloku do dźwigni. Ot blok połączony z chwytem i zaparciem stawu przeciwnika stanowi znacznie mniejszą trudność niż w innych przypadkach.
Posiadając rangę A w Karate Shōtōkan oraz Szybkość równą bądź większą od przeciwnika karateka jest w stanie wykonać atak wyprzedzający atak przeciwnika. Wymaga to jednak wcześniejszego skupienia na przeciwniku i zwyczajnie przewidzenia jego ataku. Jeżeli jednak przeciwnik jest dostatecznie silny bądź wytrzymały, taki atak nie przerwie jego natarcia a narazi karatekę na obrażenia wynikające z dalszej kombinacji atakującego.
Posiadając rangę S w Karate Shōtōkan oraz Refleks 9 użytkownik jest w stanie podczas bloku zadać ból przeciwnikowi. Ot, blok jest wykonywany tak mocno, że traktuje się go tak, jakby karateka uderzał w przeciwnika (ocena MG). Oczywiście, wiąże się to z trafieniami na ogół w kończyny, którymi wykonywane są uderzenia, a spowodowane jest to odpowiednim dopasowaniem siły i miejsca uderzenia wraz z momentem wykonania ataku przez przeciwnika.
► Pokaż Spoiler | Bukijutsu
Ninpō: Bukijutsu | Ninja Art: Weapon Techniques忍法・武器術
KlasyfikacjaShurikenjutsu, Kenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Każdy shinobi posiada podstawowe wykształcenie w zakresie korzystania z najbardziej klasycznych broni shinobi, takich jak kunai, shurikeny czy miecze. Dzięki temu jest w stanie miotać bronią na przeciętny dystans w sposób niezbyt wyróżniający się, z przeciętną szybkością, czy też walczyć mieczem czy kunai w zwarciu bez większych problemów i na pewno z jakimś doświadczeniem większym niż typowy amator. Ot, zwykłe wyszkolenie w najbardziej typowych broniach shinobi. Problemem jest starcie z kimś, kto specjalizuje się w konkretnym typie ekwipunku. Wówczas styl ten traktuje się jakby posiadał o jedną rangę niżej.

Styl ten dotyczy tylko shurikenów (zwykłych i dużych), kunai czy walki mieczem.
Dodatkowo doprecyzowaliśmy opis Atutu Nauczyciela oraz zasadę postaci pośmiertnych!

Statystyki: autor: Kakarotto — dzisiaj, 0:36

Przeczytaj całość

Czarodzieje
Czarodzieje
Ogłoszenia, sesje i eventy - Page 21
10-11-2021 19:54

Nocny dwór + cel tymczasowy


Kochani, przedłużamy bankiet van Hoffensteina do końca listopada! Pojawił się też cel tymczasowy (jeśli ktoś zdążył już się tam pojawić – jak najbardziej może się zgłosić):

★ - przyjdź na bankiet w Nocnym Dworze i odwiedź w nim co najmniej 4 lokacje.

Przeczytaj całość

Midgard
Midgard
Tablica ogłoszeń
09-11-2021 14:12

Ogłoszenie #13
Przychodzimy do Was dzisiaj z małym ogłoszeniem. Listopad zbliża się powoli ku końcowi, dlatego prosimy w miarę możliwości o sprawne kończenie wątków fabularnych. Jednocześnie za wszystkie drobne opóźnienia przepraszamy, będziemy je nadrabiać w najbliższych dniach. Z nowych rzeczy: został dodany spis osób posiadających umiejętności specjalne – gdyby kogoś brakowało, prosimy o bezpośredni kontakt z Björnem Guildensternem. W tym temacie doprecyzowano także sposób, w jaki można się o nie ubiegać fabularnie; podobna sprawa ma się ze zwiększaniem swojej wiedzy o śniących i magii, gdzie zmniejszono wymagania czasowe.

Przeczytaj całość

Story of Magic
Story of Magic
Pierwszy rok forum! + garść ogłoszeń
06-11-2021 22:35

Dziś forum kończy rok! W ciągu tego roku napisaliśmy 11240 wiadomości i boję się sprawdzać ile setek słów wspólnie z siebie wyrzuciliśmy. Dzielnie braliście udział w konkursach, tworzyliście wspaniałe historie i zmuszaliście MG do myślenia (oburzające). Możemy mieć tylko nadzieję, że w ciągu tego roku bawiliście się równie dobrze, co my! Dziękujemy, że jesteście z nami, że chcecie z nami odkrywać historie swoich postaci i poznawać świat Magików. Możemy tylko obiecać, że to nie koniec! Mamy dla Was Plany i Planiki, bo wątki w końcu same się nie rozwiążą. Dziękujemy za to, że tworzycie z nami wspaniałą społeczność, bo wydaje mi się, że to nasze największe osiągnięcie - to jak wszyscy się traktujemy i jak jesteśmy blisko. Dzięki Wam nasz serwer jest bezpiecznym i ciepłym miejscem, a atmosfera jest naprawdę nieporównywalna. Bądźmy dalej dla siebie i zobaczymy, gdzie zaprowadzi nas fabuła! 
 

Na forum pojawiły się także obszerne ogłoszenia parafialne. Znajdziecie je tutaj
Jak zawsze zapraszamy też do wspólnej gry. U nas zawsze znajdzie się miejsce dla każdego gracza. 💗

Przeczytaj całość

Mortis - Czarodzieje 1938
Mortis - Czarodzieje 1938
Listopad 2021 - obwieszczenie piąte - Miesiąc kreatywnej pracy
05-11-2021 14:41
Miesiąc kreatywnej pracy

- pióra w dłoń! -

Listopad to na Mortisie już tradycyjnie miesiąc Szału Postowego, ale w tym roku to nie jedyne rzecz, z którą do Was przychodzimy, drodzy użytkownicy.


Potrzebna pomoc z rozwojem postaci!

Po rozmowie w gronie Mistrzów Gry zdecydowaliśmy, że chcemy dać Waszym postaciom większą możliwość rozwoju mechanicznego. Zmiany obejmować będą podniesienie progu maksymalnego plusa do rzutu kością na zaklęcia, a także częściowe niwelowanie efektów krytycznej porażki dla ekspertów w danej dziedzinie magii. Aby móc to wprowadzić jednak potrzebujemy Waszej pomocy. Jakiej konkretnie?

To proste! Oferujemy nagrody za pomoc z wymyślaniem zaklęć w dziedzinach, w których ich brakuje. Poniżej podzieliliśmy dziedziny magii na te, które najbardziej potrzebują wkładu kreatywnego ("Pilne! Poniżej 40") i te którym nie zaszkodzi kilka dodatkowych czarów, bo nie dobiliśmy w nich do 50 ("Poniżej 50"). Na koniec dodaliśmy też kilka słów o nagrodach.

Pilne! Poniżej 40: Uzdrowicielstwo (31 czarów), Translokacje (34 czary)
Poniżej 50: Protekcje (43 czary), Identyfikacje (44 czary)

Kilka słów o nagrodach! Nagrodę dostanie każdy, kto dorzuci przynajmniej jeden czar, który zostanie zaakceptowany przez administrację, z ewentualnymi poprawkami (chodzi o pomysł!). Liczą się same opisy czarów, bez nazw/inkantacji, ale nie same inkantacje/nazwy bez opisów. Osoby, które poddadzą zaakceptowane pomysły na przynajmniej 3 różne czary dziedzin poniżej 40 lub poniżej 50, dostaną specjalną nagrodę (może się okazać, że nagroda ta rechocze i kumka...).

Wszystkie pomysły prosimy wysyłać do Q na discordzie.


Zakładasz nową postać?

Jeśli myślisz o założeniu nowej postaci dorosłego czarodzieja, mamy dla Ciebie przedświąteczną niespodziankę! Jako, że w tym okresie wszystkie sklepy, restauracje i puby fabularne szukają rąk do pracy, organizujemy promocję na postacie pracowników tychże - opisanych fabularnie sklepów, zakładów i jadłodajni na Pokątnej, w reszcie magicznego Londynu, a także w dzielnicy handlowej Hogsmeade (nie licząc Ministerstwa Magii i Kliniki Św. Munga)! Co dostanie każdy nowy zarejestrowany pracownik powyższych?

✶ Talon na 50 galeonów do wybranego sklepu! Po rozegraniu pierwszej, aktywnej sesji w pracy, pracownik może liczyć również na dodatkową premię-niespodziankę! Chcesz spróbować swoich sił w handlu lub gastronomii? Nie czekaj!


Chcesz wrócić do swojej starej postaci?

Miałeś na Mortisie postać, ale jest ona nieaktywna? Chciałbyś do niej wrócić? Świetnie się składa! Każdy, kto do końca grudnia przywróci kolor na swojej postaci otrzyma prezent związany z aktualnym motywem przewodnim rejestracji:

✶ Notatnik subiekta

Nieduży, kieszonkowy zeszycik, który ma w sobie więcej kartek, niż można by się spodziewać na pierwszy rzut oka. Reaguje na komendy głosowe - żeby w nim pisać wystarczy go uchylić i zacząć od słowa "Dyktuję", by pojawiło się w nim wszystko, co zostanie wypowiedziane wokół niego, aż do zamknięcia notatnika lub zakończenia dyktanda komendą "Koniec". Tekst może być wymazany przy pomocy gumki.


Listopadowy Szał Postowy

Z czym to się je chyba każdy już wie! Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się z zasadami tegorocznej, IV już edycji! Rozdajemy motywację do pisania pod postacią nagród z loterii, żab i kto wie czego jeszcze!Ze wszystkimi wątpliwościami i pytaniami piszcie śmiało do Administracji!


Przeczytaj całość

Granica
Granica
Archiwum Ogłoszeń • Ogłoszenie z: 3.11.2021
03-11-2021 12:08

Administrator Tymczasowy
W związku z różnymi zdarzeniami losowymi, urlopami, pracą, itp., itd. nagromadziły się nieobecności moderacji oraz administracji (czyt. mnie). W związku z tym ustanowiłam nową grupę, Administratora Tymczasowego, a o zajęcie tego miejsca poprosiłam Samiela, który przez najbliższe tygodnie będzie obejmował właśnie tą funkcję. Samiel będzie pełnił takie same obowiązki jak ja, z dostępem do panelu administracyjnego, z możliwością sprawdzania i akceptacji waszych Kart Postaci.
Obecnie dwie Karty są sprawdzane przeze mnie, a jedna przez Frigg, ale poza nimi resztą zajmie się już Samiel.
Niara
Nieobecność: Aktualizacja
Jak podawałam w poprzednim ogłoszeniu, zmarł mój ojciec. Sądziłam, że wystarczy mi kilka dni by wrócić do względnej "normalności". Niestety z dnia na dzień czuję potęgujące się zmęczenie całego mojego jestestwa. Muszę odpocząć od wszystkiego. Dlatego wyłączam komunikatory i większość mediów społecznościowych. Na forum będę się logować przynajmniej raz dziennie i wtedy będę także odpisywać na wszystkie Prywatne Wiadomości. W razie eksplozji serwera, końca świata lub apokalipsy zombie na discordzie można kontaktować się z Meridionem. Nie jestem w stanie określić na jak długo zamierzam zniknąć z mediów. Wybaczcie.

(Info dodatkowe:1.Nie zostawiam i nie zamierzam zostawić forum. 2.Zlot nadal jest aktualny i można meldować swoją obecność w temacie. 3. W grymuarze, znajdziecie dwie nowe, niewielkie ciekawostki: Miganie i cyfry)
Niara

Statystyki: autor: Niara2 godziny temu

Przeczytaj całość

Sakura no Hana
Sakura no Hana
Re: Ogłoszenia
01-11-2021 12:37

~Nyanpasu!

Zapraszam na dzisiejsze Newsy!
► Pokaż Spoiler | Senju Ichizoku
► Pokaż Spoiler | Ranga D
Moku Hari no Jutsu | Wooden Needles Technique木針
KlasyfikacjaMokuton, Transformacja natury
PieczęciePies → Koń → Wół → Ptak → Wąż
KosztStandardowy za 3 drzazgi
Zasięg20m
Wymagania---
Jutsu pokrywa jedną z dłoni użytkownika cienką warstwą drewna. Następnie wykonujący technikę może skierować dłoń w wybranym kierunku i wystrzelić z „drewnianej rękawicy” salwę ostrych drzazg, które swoim wyglądem i działaniem przypominają klasyczne senbony używane w świecie ninja.

Posiadając rangę C w Mokuton kosztem Standardowym D tworzymy 5 drzazg.
Posiadając rangę B w Mokuton kosztem Standardowym D tworzymy 10 drzazg.
Posiadając rangę A w Mokuton kosztem Standardowym D tworzymy 15 drzazg.
Posiadając rangę S w Mokuton kosztem Standardowym D tworzymy 20 drzazg.

Posiadając Specjalizacje w Mokuton technikę można wykonać przy pomocy samej pieczęci Węża.
Posiadając Sennina Mokutonu zasięg techniki zwiększona się do 40m.
► Pokaż Spoiler | Ranga B
Mokuton: Ki no Seichō | Wood Release: Tree Growing木の成長
KlasyfikacjaMokuton, Transformacja Natury
PieczęcieTygrys → Pies → Dzik → Tygrys → Koń → Wąż
KosztStandardowy za jedno drzewo
Zasięg20m
WymaganiaMokuton no Jutsu, Moku Hari no Jutsu
Rozwinięcie techniki Moku Hari no Jutsu, które zasypuje przeciwnika salwą drzazg. Po złożeniu odpowiednich pieczęci można z takiej drzazgi rozwinąć niewielkich rozmiarów drzewo. Podczas rozrostu roślina wbija się głęboko w ranę a jej korzenie oplatają ciało/obiekt. Ponadto roślina swoje waży więc ogranicza mobilność. Można w ten sposób dotkliwie zranić i dodatkowo ograniczyć możliwość ruchu przeciwnika.

Wielkość wytwarzanego drzewa zależy od możliwości techniki Mokuton no Jutsu, w której to jest opisana wielkość drzewa które możemy stworzyć

Posiadając Specjalizacje w Mokutonie mamy możliwość wykonanaia techniki przy pomocy połowy (Tygrys → Koń → Wąż) pieczęci.
Posiadając Sennina Mokutonu można stworzyć wiele drzew z drzazg płacąc wielokrotność kosztu chakry.
► Pokaż Spoiler | Bukijutsu
Tenjō no Yari | Spear of Heaven and Earth天壌の槍
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki wywodzący się z terenów Kraju Ognia, wieki temu używany jedynie przez nielicznych mnichów tamtejszych świątyń. Z czasem zyskał on sobie większą rzeszę zwolenników, aż w końcu znalazł się w rękach osób spoza kast religijnych. Chociaż nie jest to wiodący styl walki broniami drzewcowymi, użytkowników tego można znaleźć dosłownie wszędzie. Wszyscy zaś jednogłośnie stwierdzą, że jeżeli nie opanowali go od przedstawiciela religijnego, to od kogoś, kto takowego niegdyś na swej drodze napotkał. Styl ten nie jest bowiem żadnym tabu i większym problemem jest znalezienie kogoś, kto nim włada, niż samo przekonanie kogoś, by go przekazał dalej - co jednak zależne jest też od charakteru potencjalnego mistrza. Powód niezbyt pilnego strzeżenia tajemnic tego stylu jest dość prozaiczny - w zamierzchłych czasach uczony był przede wszystkim dla samoobrony duchownych, a jak ci wspólnie raczą stwierdzać: do tej prawo winien mieć każdy. Mimo ofensywnego jego wykorzystania, pogląd ten dalej obecny jest w umysłach wielu jego posiadaczy.

Styl ten w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu potencjalnej siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Uderzenia więc, chociaż niezbyt potężne ze strony władającego orężem, są wykonywane w sposób, w jaki korzystają z przewagi fizycznej oponenta. Jedno czy dwa uderzenia wytrącające przeciwnika z rytmu walki często wystarczają, by wyprowadzić brutalną kontrę w odsłonięte miejsca. Często celem stają się obszary, gdzie przechodzą nerwy - a chyba każdy wie, jak nieprzyjemne jest uderzenie łokciem pod złym kątem - czy w tkanki miękkie. Pewnym nierozłącznym elementem są uniki, jednak kładziony jest dużo mniejszy nacisk niż w innych stylach tego typu. Osoba władającego orężem raczej charakteryzuje się dość ograniczoną, acz skuteczną pracą nóg i tułowia, niż skakaniem jak małpa wokół przeciwnika tracąc niepotrzebnie energię.

Posiadając rangę B w Tenjō no Yari użytkownik stylu ma wystarczająco wyćwiczoną technikę pchnięć i uderzeń, że te znacznie mniej go męczą. Łatwiejsze stają się również wszelakie uniki wykorzystujące drzewiec broni bądź ostrze.
Posiadając rangę S w Tenjō no Yari wielkość używanej broni drzewcowej nie ma znaczenia tak długo, jak jej waga nie przewyższa możliwości użytkownika, a sama długość przystosowana jest do pola walki i ukształtowania terenów. Walka dwudziestometrowym, stalowym kijem w środku ciasnego korytarza nie będzie więc jakkolwiek bardziej skuteczna niż normalnie, ale obsługa o metr dłuższego niż normalnie drewnianego kija na pustym placu już tak. Na posługiwanie się bronią nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
Posiadając Specjalizację w Tenjō no Yari walcząc z kimś o podobnej Szybkości, akcje użytkownika Tenjō no Yari traktowane są jako nieznacznie szybsze.
Stworzony został nowy Pakt.
► Pokaż Spoiler | Pakt z Łasicowatymi
Pakt z łasicokształtnymi
ProfilSenjutsu
Żywioł paktuDoton
Powiernik paktu---
Do zwierząt paktu zaliczają się łasice, pandki rude, szopy i skunksy. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem inaczej, są ze sobą blisko spokrewnione. Rodzina łasicokształtnych od wielu lat zamieszkuje Dolinę. Przez swoje towarzyskie i psotne usposobienie szybko stały się znane pośród innych zwierząt zamieszkujących te tereny. Z biegiem lat udało się wypracować kompromis, który pozwolił im żyć w zgodzie z innymi mieszkańcami - w zamian za ochronę Doliny, zwierzęta przymykały oko na ich wybryki.
Szopy to średnich rozmiarów ssaki. Prowadzą nocny tryb życia, są wszystkożerne - zadowolą się właściwie wszystkim, od bezkręgowców po różnoraką roślinność. Sierść szopa o szarym kolorze w dużej mierze składa się z gęstego podszerstka, który z powodzeniem chroni przed zimnem oraz wodą. Charakterystyczną cechą szopów są niezwykle zręczne, przednie łapy, które umożliwiają im chwyt. Są one zakończone są mocnymi pazurami, dzięki którym wspinaczka nie stanowi dla szopów żadnego problemu. Kolejną, charakterystyczną dla tego gatunku cechą jest obszar czarnej sierści wokół oczu, który silnie kontrastuje z resztą pyszczka. Przywodzi na myśl maskę bandyty, co tylko podkreśla psotne usposobienie tego gatunku.
Kolejną z przedstawicielek paktu jest panda czerwona, potocznie zwana pandką rudą. Ssak wielkości kota o charakterystycznej, rudej barwie futra. Choć jej dieta w dużej mierze składa się z bambusa, nie pogardzi innymi roślinami, owadami czy nawet niewielkimi ssakami. Zwierzęta z tej grupy cechuje ciekawość i, charakterystyczna dla przedstawicieli tego paktu, chęć do psot; w stosunku do powiernika paktu jak i siebie nawzajem. Lubią się wygłupiać i niewiele rzeczy biorą na poważnie; dopiero niebezpieczna sytuacja sprawia, że odkładają wszelkie żarty na bok i skupiają się na swoim zadaniu.
Następnym gatunkiem, który można napotkać w łasicokształtnej rodzinie jest skunks - średniej wielkości czarno-biały ssak. Ze wszystkich psotnych stworzeń z paktu, są najspokojniejsze i najbardziej zrównoważone; bronią się dopiero w chwili zagrożenia, wydzielając charakterystyczny, przykry zapach.
Najmniejszym ze wszystkich i najbardziej niepozornym stworzeniem z paktu jest łasica. Choć na pierwszy rzut oka wygląda na miłe, urocze stworzonko, jest uzdolnionym drapieżnikiem, potrafiącym upolować ptaki czy gryzonie o zbliżonej do siebie wielkości.
Kraina paktuDolina Kirameku; Kirameku keikoku ( きらめく渓谷 )
Z dala od ciekawskich spojrzeń ludzi, pomiędzy dwoma pasmami górskimi znajduje się dolina, będąca domem dla wszystkich zwierząt z paktu. Położenie Przełęczy sprawia, że zwierzęta z paktu są chronione nie tylko przed wścibskimi ludźmi, chcącymi poznać tajemnice szopów, a także przed drapieżnikami. Przełęcz obejmuje część lasów iglastych oraz liściastych, dzięki czemu jest przyjaznym środowiskiem zarówno dla skunksów i szopów które preferują schronienie na ziemi, a także dla czerwonych pand, które znacznie pewniej i lepiej czują się na wysokości, skąd obserwować mogą wszystko z góry. Pośród drzew, mniej więcej w samym centrum doliny znajduje się pokaźnej wielkości jezioro, służące nie tylko zwierzętom paktu, ale i innym mieszkańcom okolicznych terenów. W krystalicznie czystej wodzie dostrzec można różnego rodzaju ryby.
Oprócz podstawowych funkcji, jakie spełnia zbiornik, jest to również miejsce zbiórki i wszelkich zgromadzeń dla wszystkich zwierząt zamieszkujących Dolinę.
Reworki i poprawki.
► Pokaż Spoiler | Sen Yumi no Kamae
Sen Yumi no Kamae | War Bow Stance戦弓の構え
KlasyfikacjaKyūjutsu, Styl walki
WymaganiaŁuk o dystansie min. 150 metrów, Refleks 6
Nie każdy łucznik skupia się na szybkości i ilości wypuszczonych strzał. Są również tacy, którzy skupiają się bardziej na celnym strzale wykonanym z dużej odległości lub trafieniu w konkretny punkt na ciele oponenta. Użytkownicy tego stylu skupiają się głównie na wykorzystywaniu łuków o dużych zasięgach, między innymi długich lub specjalnych, bojowych, które jeszcze lepiej przekładają włożoną siłę w moc wystrzelonej strzały.

Cechy stylu:
 • Styl przywiązuje większą wagę do trafiania w konkretny punkt, niż szybkostrzelności.
 • Tym co odróżnia go od styli preferowanych przez łuczników "szybkich" i tych, którzy nie preferują konkretnej metody wystrzału, jest wykorzystanie naciągu cięciwy do granic możliwości, dlatego szybkostrzelność tego rodzaju łucznika nie może konkurować ze stylem szybkim.
 • Siła i szybkość wystrzelonego pocisku góruje nad Sokudo No Ko ze względu na wykorzystanie możliwości naciągnięcia cięciwy do granic możliwości. Drugim powodem jest różnica w rodzaju wykorzystywanego łuku.
 • Nigdy nie osiąga pełnej sprawności w czasie jazdy konnej.
 • Wykonywanie celnego ostrzału na większym zasięgu niż standardowy maksymalny dla danego łuku, również należy do domeny tego stylu.
 • Od wyższych rang zwiększają się możliwości wykonywania celnych strzałów w trudnych warunkach bojowych.
Ranga B w Sen Yumi no Kamae pozwala na strzelanie w biegu bez utraty sprawności.
Ranga S w Sen Yumi no Kamae wraz ze Specjalizacją w tym stylu walki pozwala na osiągnięcie pełnej sprawności w strzelaniu podczas skomplikowanych ruchów, bądź akrobacji, jak choćby w locie, bez wpływu na jakość celności.
► Pokaż Spoiler | Kage Bunshin no Jutsu
Kage Bunshin no Jutsu | Shadow Clone Technique影分身の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Klonująca
PieczęciePieczęć klonowania
KosztChakra dzielona równo pomiędzy oryginał i kopie
standardowy D utrzymania od klona (minimum 3) płacone przez stworzone kopie
Zasięg---
Wymagania---
Jedna z najdoskonalszych technik klonowania, niosąca nie tylko dodatkowe możliwości, ale również ryzyko. Po złożeniu jednej pieczęci nasze pokłady chakry dzielą się równo pomiędzy wszystkie stworzone kopie. Są w stanie wykonywać techniki oparte na chakrze, jak również zadawać fizyczne obrażenia. Posiadają też wszelakie atuty, jakie posiada oryginał. Skopiowany zostaje także ekwipunek, z wyłączeniem zwojów z zapieczętowanymi przedmiotami lub technikami, zaawansowanych technologicznie urządzeń, przedmiotów o unikatowych właściwościach (np. unikaty) oraz przedmiotów jednorazowego użytku. Klon taki nie ma też dostępu do technik powiązanych z klanem bądź limitami krwi. Prócz klasycznych ograniczeń posiadanych przez klony, znikają one w przypadku straty przytomności przez twórcę lub w momencie jego zaśnięcia bez względu na to, czym zostało spowodowane. W zamian za to, są w stanie podróżować samodzielnie na dłuższe dystanse, a zdobyte przez nie informacje i doświadczenia wracają podczas ich zniszczenia do twórcy.

W przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca jedynie 20% pozostałej u kopii chakry, przez co technika jest niebezpieczna dla osób o jej zbyt małej ilości. Podczas utrzymywania klonów, ilość chakry pozostała u oryginału po dokonaniu podziału traktowana jest jako jego nowa, maksymalna jej ilość. Przez to, jej drastycznie pomniejszona ilość nie wpływa negatywnie na shinobi. Każdy klon po zniszczeniu pozostawia po sobie kłębek dymu, który może być zarówno przydatnym narzędziem, jak i utrudnieniem w zależności od sytuacji.

Na randze A Ninjutsu można dzielić chakrę dowolnie pomiędzy klony, jednak każdy z nich musi posiadać jej minimum 500.
Na randze S Ninjutsu można dzielić chakrę dowolnie pomiędzy klony, jednak każdy z nich musi posiadać jej minimum 250.
Na randze S Ninjutsu oraz posiadając Specjalizację w Ninjutsu można dzielić chakrę dowolnie pomiędzy klony, jednak każdy z nich musi posiadać jej minimum 100.
Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 6 w przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca 35% pozostałej u kopii chakry.
Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 7 w przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca 50% pozostałej u kopii chakry.
Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 8 w przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca 60% pozostałej u kopii chakry.
Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 9 w przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca 70% pozostałej u kopii chakry.
Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 10 w przypadku zniszczenia lub odwołania klona, do oryginału wraca 80% pozostałej u kopii chakry.
Dodatkowo wprowadziliśmy drobne poprawki w Regulaminie WT, Paktach oraz Kosztach Chakry
by wszystko było bardziej przejrzyste i jasne.
Na forum dzieje się coraz więcej więc przypominamy o temacie z reputacją postaci oraz Książeczką Bingo, którą można znaleźć o tu:
Reputacja postaci i Książka Bingo
Zgłoszenia po reputację i tytuły

Statystyki: autor: Kakarotto — dzisiaj, 13:37

Przeczytaj całość

Lorne Bay
Lorne Bay
Ogłoszenia administracji - Strona 2 - lorne bay
29-10-2021 17:06

#19
ogłoszenia administracji
Witajcie!
Październik na forum obfituje w atrakcje, do których raz jeszcze chciałybyśmy Was wszystkich zachęcić!

Gone Fishing Day to dobra okazja do zwerbowania do gry postaci, z którą być może jeszcze nie mieliście okazji spotkać się na fabule i zainicjowania scenariuszy, które można poprowadzić na wiele sposobów. Nie przejmujcie się, jeśli Wasze postacie nie wędkują - to dobra okazja, żeby spróbować! Poza tym zadania są tak ułożone, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Za udział w evencie przewidziane są nie tylko specjalne rangi, ale również tajemnicze nagrody w loterii fantowej.

➤ Wciąż pozostaje aktywny Wiosenny Event, który może pozwoli Wam zapomnieć choć trochę o już zdecydowanie jesiennej pogodzie za oknem!

➤ Jeśli chcecie poczuć atmosferę zbliżającego się Halloween, zapraszamy do zabawy w Hocus Pocus. Do rozdania zostało jeszcze kilka klimatycznych zadań specjalnych, za wykonanie których będziecie mogli odebrać nagrodę z drugiej kategorii aktywności fabularnych!

➤ No i na koniec zapraszamy również do (tym razem niefabularnej) zabawy w Cukierek albo Psikus, gdzie liczyć się będzie Wasz refleks i trochę szczęścia. Wygrany co prawda może być tylko jeden, ale gra toczy się o nagrodę z czwartej puli aktywności fabularnych, gdzie między innymi znajduje się kupon na multikonto!

Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie w proponowanych przez nas eventach i będziecie się bawić wyśmienicie!

Przeczytaj całość

Lorne Bay
Lorne Bay
Ogłoszenia administracji - Strona 2 - lorne bay
24-10-2021 18:23

#18
ogłoszenia administracji
Hejka mieszkańcy!

Chcemy z radością poinformować, że nasza załoga wzbogaciła się o nowego członka! Znana przez Was wielu Audrey Bree Clark (Sorbet Malinowy) dołączyła do naszej ekipy administratorskiej w roli moderatora. Będzie wraz z nami dbała, aby wszelkie bieżące sprawy dotyczące Waszych postaci były realizowane sprawnie i szybko.

Bardzo cieszymy się mogąc powitać Audrey na naszym pokładzie i wraz z nią życzymy Wam udanej zabawy i przyjemnego pisania na Lorne Bay!

Przy okazji pragniemy przypomnieć o naszym Halloweenowym evencie!
Zachęcamy Was więc do dodawania sobie specjalnych rang (LINK), oraz losowania straszliwych halloweenowych zadań (LINK).

A jeśli macie ma ochotę powędkować zapraszamy do wzięcia udziału w Gina Fishing Day, gdzie także czeka Was masa atrakcji i nagród!

Pozdrawiamy serdecznie!
Ekipa Lorne Bay!

Przeczytaj całość

Story of Magic
Story of Magic
Halloween na Story of Magic
23-10-2021 21:58

Halloween coraz bliżej, zupełnie jak końcówka naszego plebiscytu! Doczłapaliśmy do ostatniego, wyczekiwanego najbardziej, etapu. Wielkie głosowanie! - klik

Oprócz tego wciąż można robić wyzwania halloweenowe, czas na nie zostaje przedłużony do końca listopada. 🎃 🕯️

Zapraszamy do wspólnej gry!

Przeczytaj całość

Lorne Bay
Lorne Bay
Ogłoszenia administracji - Strona 2 - lorne bay
18-10-2021 18:21

#17
ogłoszenia administracji
Kochani, mamy przyjemność powitać Was na nowej odsłonie forum!

Mamy nadzieję, że nowy wygląd przypadnie Wam do gustu, w trosce o preferencje wszystkich, przygotowałyśmy nieco inną szatę graficzną zarówno dla jasnej wersji forum, jak i dark-mode. Szukając różnic i podobieństw, zwróćcie uwagę na nowe pola, jakie należy wypełnić w profilu, będą to:
- zawód,
- miejsce pracy,
- link do dziennika MG.
Dodatkowo, z uwagi na prace remontowe, każda osoba, która miała do dzisiaj czas na napisanie posta, może go dodać jutro, ponieważ wydłużamy czas na posta do końca dnia 19.10. Podobnie wszystkie rezerwacje, które były aktualne do dzisiaj, wydłużyłyśmy do końca dnia jutrzejszego!

Kolejną drobną zmianą, będzie pewna roszada w składzie administracyjnym. Bez obaw, ekipa pozostaje ta sama, tylko konto z uprawnieniami Borsuka przejdzie z postaci Anthony Huntington na jonathan wainwright.

Aby uczynić ten poniedziałek dniem nowości, przygotowałyśmy dla Was dodatkowo nowy event, o którym wszystkiego dowiecie się w tym temacie. Mamy nadzieję, że jego forma przypadnie Wam do gustu i pozwoli wpleść do Waszych rozgrywek jakieś nowe tło fabularne!

Na sam koniec, przypominamy jeszcze o konieczności wykonania twardego resetu, aby forum wyświetlało się poprawnie. Tym z was, którzy nie wiedzą, jak to zrobić, polecamy wypróbować poniższe komendy:
- wciśnij: Ctrl +F5
- wciśnij: Shift+F5
- wciśnij: CMD + R

Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji! Z tego miejsca chciałybyśmy też podziękować, za to, że z nami jesteście, a wszystkich nowych graczy - gorąco powitać. Forum ma nieco ponad 3 miesiące i przez ten czas wspólnymi siłami osiągnęliśmy zawrotną liczbę 853 kont. Jesteśmy niesamowicie wdzięczne za Wasze zaangażowanie i tradycyjnie, życzymy dużo weny!

Przeczytaj całość